fbpx

FAQ

Najczęściej Zadawane Pytania

Ogrzewanie podczerwienią to jedno z najzdrowszych rodzajów ogrzewania, polecane osobom borykającym się z alergią czy astmą. Przy tym typie ogrzewania kaloryfery nie są potrzebne, a to na nich gromadzi się najwięcej trudnego do usunięcia kurzu. Kolejnym elementem innych systemów grzewczych, który generuje zabrudzenia, jest piec. Przy systemie Red Snake jego montaż jest zbędny. 

Warto również wiedzieć, że prąd, który jest potrzebny do zasilenia folii grzewczych, może pochodzić z instalacji fotowoltaicznej, dzięki czemu korzystając z odnawialnych źródeł energii, dbamy o środowisko. Tym samym ograniczamy produkcje smogu, który jest niebezpieczny dla życia i zdrowia wszystkich domowników oraz naszego otoczenia.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Miejsce montażu folii grzewczych uzależnione jest od potrzeb oraz preferencji Klientów. Znaczenie ma m.in. różnica cenowa. Koszt montażu folii Red Snake na suficie jest niższy od montażu w podłodze. Wynika to ze znacznie mniejszego zużycia materiału. Nie wpływa to jednak na działanie folii. Rozkład temperatury w pomieszczeniach zarówno przy folii umieszczonej w suficie, jak i tej w podłodze będzie porównywalny.

„Przecież ciepło zawsze ulatuje do góry!” – to częste stwierdzenie, które słyszymy.

Rzeczywiście w budynkach z tradycyjnym ogrzewaniem ciepłe powietrze jako lżejsze od zimnego unosi się do góry, natomiast zimne opada na dół. Zjawisko to zwane jest prądem konwekcyjnym.  Jednak w przypadku ogrzewania podczerwienią ciepłe powietrze rozłożone jest równomiernie w całym pomieszczeniu. 

Najłatwiej jest to wyjaśnić na przykładzie natury. Największy naturalny promiennik podczerwieni to Słońce. Podczerwień nagrzewa przedmioty napotkane na swojej drodze (np. asfaltową drogę), które oddając ciepło, ogrzewają powietrze. Im bardziej nagrzany jest asfalt, tym cieplej w jego pobliżu.  W upalne dni temperatura asfaltu może sięgać nawet kilkudziesięciu stopni Celsjusza i jest ona dużo wyższa niż temperatura powietrza. 

Podczas przerwy w dostawie prądu żadne źródło ogrzewania nie będzie działać, bez względu czy będą to np. folie grzewcze, pompa ciepła, piec gazowy, ponieważ każde z nich jest zasilane przez energię elektryczną. Oczywiście budynek od razu się nie wychłodzi, bo nagrzane przedmioty nadal będą oddawać ciepło.  W przypadku awarii prądu ważna jest również dobrze wykonana izolacja budynku, aby komfortowa temperatura utrzymywała się dłużej.

System Red Snake doskonale sprawdza się w niskich temperaturach. Podstawą musi być jednak dobrze zaizolowany dom. Jeśli ciepło nie ucieka przez mostki termiczne w oknach, czy drzwiach wydajność systemu grzewczego Red Snake będzie bardzo wysoka.

W domu o powierzchni użytkowej do 100 m² montaż folii grzewczych zajmuje naszej ekipie na ogół jeden dzień roboczy. Nie ma tu znaczenia czy folie są montowane na suficie, czy w podłodze.

Absolutnie nie! 20 czy 30 lat temu ogrzewanie elektryczne rzeczywiście było bardzo drogie, ale wynikało to ze stosowania ówczesnych urządzeń, instalacji oraz izolacyjności budynków.

Obecnie na rynku istnieją nowoczesne folie grzewcze Red Snake, które mają dużą wydajność, małe zużycie energii i 25 lat gwarancji. Tanie ogrzewanie elektryczne jest w zasięgu portfela większości Polaków, którzy jeśli połączą je z instalacją fotowoltaiczną, mogą zyskać darmowe ogrzewanie słoneczne.

Ponieważ jesteśmy pewni oferowanego przez nas produktu. Folie grzewcze Red Snake były poddane wielu badaniom i testom, które potwierdziły ich wytrzymałość, odporność i wydajność. Ponadto folie grzewcze są zbudowane z tkaniny z włókien węglowych z domieszką karbonu, który jest niereaktywny, a tym samym nie niszczeje.

Główne zalety to wieloletnie oszczędności. Montując na dachu domu panele fotowoltaiczne zaś w domu folie grzewcze zapewniasz  sobie dostawy prądu z własnej minielektrowni. Najczęściej wiosną i latem instalacja PV produkuje znacznie więcej energii, niż wynosi zapotrzebowanie domowników. Wówczas nadwyżki prądu trafiają do sieci energetycznej. Odbierasz je zimą i zużywasz do zasilania folii grzewczych, natomiast z energetyką rozliczasz się za prąd oddany i pobrany jedynie raz lub dwa razy w roku. Rachunek jest symboliczny.

Drugą zaletą folii grzewczych i instalacji fotowoltaicznej jest samowystarczalność. Nie jesteśmy uzależnieni od cen węgla, drewna, gazu, pelletu czy prądu.