Elektryczna mata grzewcza – podłogowe ogrzewanie bezpośrednie

Bardzo łatwym w montażu rozwiązaniem przeznaczonym do wykonania systemu bezpośredniego ogrzewania podłogowego są maty grzewcze.

To nowoczesne i uniwersalne rozwiązanie zapewni Ci ciepłą podłogę w całym domu. Dzięki możliwości inteligentnego sterowania każdego pomieszczenia niezależnie (maty podłączane są do niezależnych obwodów zasilających) a także szybkiemu nagrzewaniu cały system przy odpowiednim użytkowaniu będzie także ekonomiczny.

Moc na poziomie 150W/m2 zapewnia optymalny komfort cieplny przy jednoczesnych praktycznie zerowych kosztach serwisowych.

Zastosowanie elektrycznych mat podłogowych Red Snake

System grzewczy oparty o maty grzewcze będzie bardzo dobra alternatywą dla klasycznych instalacji podłogowych C.O.

Elektryczne maty grzewcze mogą pełnić funkcje zarówno samodzielnego i głównego systemu grzewczego lub zapewniać dodatkowe dogrzewanie pomieszczeń takich jak łazienka, kuchnia, salon lub przedpokój. System grzewczy wykonany z mat sprawdzi się także w biurach oraz obiektach użytkowych. 

Uniwersalność i wszechstronność zastosowania mat grzewczy wynika między innymi z bardzo prostej budowy w postaci systemu przewodów ułożonych na specjalnej siatce z włókna szklanego. Grubość systemu nie przekracza 3-4 mm, więc instalacja nie wpłynie na podniesienia poziomu posadzki, co znacząca poszerza zakres zastosowania.

Parametry techniczne podłogowych mat grzewczych Red Snake

  • Moc – 150W/m2
  • Zasilanie jednostronne
  • Asortyment: 0,5m-16m2
  • Możliwy montaż bezpośrednio pod płytkami podłogowymi
  • Gwarancja – 25lat*

*przy montażu przez autoryzowanych Partnerów Red Snake działających w całej Polsce

Zalety elektrycznych mat grzewczych Red Snake

Bezpieczeństwo użytkowania

3-warstwowa izolacja z materiałów trudnopalnych gwarantuje najwyższy stopień bezpieczeństwa przeciwpożarowego

Niezawodność i żywotność systemu

Maty grzewcze Red Snake to nowoczesne i trwałe rozwiązanie objęte 2 letnią gwarancją podstawową, z możliwością wydłużenia do 25lat.

Ekonomia instalacji i użytkowania

System grzewczy wykonany z mat jest w stanie obniżyć nawet o 20% zapotrzebowanie na energię cieplną z instalacji C.O. Instalujemy go przy małej inwestycji w zakup i montaż, tylko w pomieszczeniach w których w sposób szczególny zależy nam na zapewnieniu komfortu cieplnego a dzięki inteligentnym termostatom użytkujemy łatwo optymalizując koszty.

Ekologia

Elektryczne maty grzewcze niezależnie od tego czy stanowią główny lub wspomagający system grzewczy mają pozytywny wpływ na środowisko, zwłaszcza kiedy instalujemy je w miejsce jednostek na paliwa stałe takie jak węgiel, miał, drewno. Idealnym połączeniem zapewniającym wysoki poziom ekologii będzie zasilanie mat z energii wytwarzanej przez własną mikroinstalację fotowoltaiczną.

Oszczędność przestrzeni i łatwość aranżacji

Cały system grzewczy instalujemy pod podłogą eliminując konieczność ograniczenia przestrzeni np. na grzejniki. Maty instalujemy tylko w wolnych obszarach podłogi, wygodnie omijając zabudowy stałe i meble, unikając zbędnych strat.