Folie grzewcze

Szukasz nowoczesnego, niezawodnego, oszczędnego i komfortowego systemu grzewczego? Mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie – folie grzewcze Red Snake.

System grzewczy Red Snake oparty jest na niezwykle cienkich foliach (0,45 mm). Ich elementem grzejnym jest tkanina złożona z mieszaniny włókien węglowych z pastą karbonu. Folie Red Snake są niemal bezawaryjne i można z powodzeniem wykorzystywać je zarówno jako podstawowe źródło ogrzewania, jak i dogrzewanie punktowe.

folia

Czy wiesz, że?

Montaż folii grzewczej Red Snake w domu o powierzchni 100 metrów kwadratowych zajmuje jeden dzień. To bardzo krótko, dzięki czemu możesz praktycznie natychmiastowo cieszyć się swoim nowym ogrzewaniem. To rozwiązanie tańsze i zdecydowanie łatwiejsze w montażu niż tradycyjne ogrzewanie podłogowe. Co więcej, można zainstalować na etapie budowy nowego domu lub jego remontu. Jeżeli Twoje obecnie ogrzewanie Cię nie satysfakcjonuje, możesz zastąpić je folią grzewczą Red Snake w każdej chwili.

Folie grzewcze - dlaczego warto?

Folie grzewcze to

Brak 
grzejników

Folia grzewcza może zostać zamontowana w suficie lub w podłogach, dzięki czemu nie trzeba już montować grzejników, które często nie pasują do nowoczesnych wnętrz.

Folie grzewcze to

ekonomiczne rozwiązanie

Nowoczesne folie grzewcze zużywają o połowę mniej prądu, niż tradycyjne grzejniki elektryczne. W przypadku podłączenia do własnej instalacji fotowoltaicznej oszczędność jest jeszcze większa. Niezależne strefy grzewcze pozwalają dostosowywać ogrzewanie do aktualnych potrzeb osób przebywających w budynku.
Folie grzewcze to

brak kotła grzewczego i kłopotów z kominem

Folie grzewcze nie wymagają kotłowni, pieca CO i komina, a także rozbudowanej sieci ogrzewania w budynku. To rozwiązanie wygodne i proste w obsłudze.
Folie grzewcze to

prosta instalacja i całkowita automatyzacja

Stosując folie grzewcze, nie musimy przejmować się uzupełnianiem wody w sieci centralnego ogrzewania czy odpowietrzaniem grzejników. System Red Snake jest praktycznie bezobsługowy.

Jesteśmy pionierami

na rynku folii grzewczych

Folie grzewcze są tańsze od większości systemów ogrzewania podłogowego i centralnego.

Folie grzewcze to niski koszt zakupu

Zastosowanie folii grzewczej

Folie grzewcze dzięki swojej cienkiej i elastycznej budowie, a także różnym napięciom elektrycznym o szerokiej gamie mocy grzewczych posiadają wiele zastosowań grzewczych. Możliwości zastosowania folii grzewczej z podziałem na przeznaczenie i system ogrzewania ilustruje poniższa ikonografika.

Folie grzewcze, 
to najtańszy system grzewczy

Wybierz zdrowe i komfortowe ciepło

Coraz więcej ludzi zauważa, iż tradycyjne ogrzewanie konwekcyjne oparte na kaloryferach, instalacji hydraulicznej czy piecach jest nieefektywne. Na rynku istnieje wiele nowych technologii, które “robią to lepiej”.  Wbrew powszechnej opinii, ogrzewanie elektryczne nie musi być drogie. W przypadku ogrzewania płaszczyznowego opartego na foliach grzewczych, zarówno montaż, jak i eksploatacja okazują się niskokosztowe.

Niezależnie od różnic w cenach prądu i gazu, folie grzewcze pozostają jednym z najtańszych rozwiązań grzewczych na rynku. Tutaj warto zwrócić uwagę na prosty schemat – do każdego pomieszczenia należy wprowadzić tyle energii cieplnej, ile z niego “ucieka”. Żeby odczuwać komfort cieplny przy ogrzewaniu konwekcyjnym, tej energii musimy zużyć więcej w dłuższym odcinku czasu – na przykład ze względu na wentylację, przez którą ciepło wydostaje się na zewnątrz. 

Folie grzewcze emitują podczerwień, która nagrzewa wszelkie obiekty w pomieszczeniu. Powietrze w tym wypadku ogrzewane jest wtórnie. Innymi słowy, ilość energii wprowadzonej do systemu grzewczego jest kilkukrotnie niższa w krótszym czasie, co bezpośrednio przekłada się zarówno na rachunek za prąd, jak i komfort termiczny, nawet przy niższych temperaturach.

Folie grzewcze

- jak zaoszczędzić na ogrzewaniu?

Systemy grzewcze Red Snake są zasilane energią elektryczną, a to często rodzi obawy co do kosztów użytkowania. Nie raz słyszymy przecież od znajomych czy krewnych, że “ogrzewanie elektryczne jest drogie”. Jest to oczywiście prawda w przypadku ogrzewania konwekcyjnego, opartego o klasyczne grzejniki ścienne. Tymczasem, aby uzyskać komfort cieplny przy pomocy folii grzewczych, potrzebujesz nawet do 60% energii mniej niż podczas korzystania z tradycyjnych metod ogrzewania.
wykorzystuje energię w 99% - praktycznie cała energia dostarczana do foli grzewczej jest zamieniana na ciepło

komfort cieplny w niższej temperaturze - średnio o 1-4*C niższej niż przy zastosowaniu systemu hydraulicznego; każdy 1*C to oszczędność od 8 do 10%

sterowanie z dokładnością do 0,1*C - wysoka precyzja systemu sprawia, że możesz zaoszczędzić nawet do 20% dzięki odpowiednim ustawieniom temperatury

zasilanie energią elektryczną pochodzącą z instalacji fotowoltaicznej - dzięki czemu jeszcze bardziej redukujesz koszt ogrzewania

Co

zyskujesz?

ZDROWIE

optymalna wilgoć idealny komfort przyjazny alergikom

WYDAJNOŚĆ

tani w inwestycji oszczędny w użytkowaniu superwydajny

KOMFORT

bezawaryjny bezobsługowy łatwy w sterowaniu