fbpx

Folie grzewcze

Produkt, montaż i doradztwo

- kompleksowe rozwiązanie dla Twojego domu

Red Snake to niezwykle cienka folia (0,45 mm), jej elementem grzejnym jest tkanina, która składa się z mieszaniny włókien węglowych z pastą karbonu.

folia

Folie grzewcze

Folie Red Snake zapewniają niemal 100% sprawności i można je z powodzeniem montować tylko jako podstawowe źródło ogrzewania, również jako dogrzewanie punktowe (na fragmencie podłogi lub pod wykładziną czy dywanem).

Montaż folii w 30 metrowym salonie zajmuje około 3h. Jest to dużo łatwiejsze i tańsze rozwiązanie niż w przypadku tradycyjnej „podłogówki”, które można stosować zarówno na etapie budowy jak i w istniejących budynkach.

Folie grzewcze - dlaczego warto?

Folie grzewcze to

99% sprawność 
systemu

Folie grzewcze wytwarzają temperaturę w miejscu ogrzewania, dzięki czemu unika się strat ciepła wynikających z przesyłu energii.

Folie grzewcze to

Sterowanie temperaturą
z dokładnością do 0,1ºC

Folia grzewcza bardzo szybko reaguje na zmianę żądanej temperatury.

Folie grzewcze to

Brak 
grzejników

Folia grzewcza zasilana prądem sieciowym może być montowana w suficie lub w podłogach, dzięki czemu unika się montażu grzejników będących kłopotem w nowoczesnych aranżacjach.

Folie grzewcze to

ekonomiczne rozwiązanie

Nowoczesne folie grzewcze zużywają o połowę mniej prądu, niż tradycyjne grzejniki elektryczne, a w przypadku podłączenia do własnej instalacji fotowoltaicznej można uniezależnić się od cen prądu.

Folie grzewcze to

brak kotła grzewczego i kłopotów z kominem

Folie grzewcze nie wymagają kotłowni, pieca CO i  komina, a także rozbudowanej sieci grzewczej.

Folie grzewcze to

prosta instalacja i całkowita automatyzacja

Stosując folie grzewcze nie musimy się przejmować takimi obowiązkami, jak uzupełnianie wody w sieci centralnego ogrzewania czy odpowietrzanie jej. System grzewczy Red Snake jest niemalże bezobsługowy.

Oddzwonimy,

odpiszemy

Jesteśmy pionierami

na rynku folii grzewczych

Folie grzewcze są tańsze od większości systemów ogrzewania podłogowego i centralnego.

Folie grzewcze to niski koszt zakupu

Zastosowanie folii grzewczej

Folie grzewcze dzięki swojej cienkiej i elastycznej budowie, a także różnym napięciom elektrycznym o szerokiej gamie mocy grzewczych posiadają wiele zastosowań grzewczych. Możliwości zastosowania folii grzewczej z podziałem na przeznaczenie i system ogrzewania ilustruje poniższa ikonografika.

Folie grzewcze, 
to najtańszy system grzewczy

WYBIERZ ZDROWE I KOMFORTOWE CIEPŁO

Coraz więcej ludzi zauważa, iż tradycyjne ogrzewanie konwekcyjne oparte na kaloryferach, instalacji hydraulicznej czy piecach jest przestarzałe w stosunku do nowoczesnej technologii obecnej na rynku. Wbrew powszechnej opinii, ogrzewanie płaszczyznowe oparte na foliach grzewczych okazuje się być dużo tańsze w eksploatacji jaki i w montażu. To oczywiste, że jednostka energii elektrycznej kosztuje więcej od jednostki gazu – wystarczy jedynie zwrócić uwagę, że do każdego pomieszczenia należy wprowadzić tyle energii cieplnej ile z niego „ucieka”.

Dlatego, żeby odczuwać komfort cieplny przy ogrzewaniu konwekcyjnym, tej energii musimy zużyć dużo więcej, w zdecydowanie dłuższym odcinku czasu – chociażby ze względu na wentylację (przez którą ciepłe powietrze wydostaje się na zewnątrz). Folie grzewcze emitują podczerwień, najpierw ogrzewa wszelkie obiekty w pomieszczeniu, które wtórnie ogrzewają powietrze. 

Innymi słowy, czas i ilość energii wprowadzonej do systemu grzewczego jest kilkakrotnie niższa, co bezpośrednio przekłada się zarówno na rachunek za prąd, jak i komfort termiczny, nawet przy niższych temperaturach.

Oddzwonimy,

odpiszemy

Folie grzewcze

- jak zaoszczędzić na ogrzewaniu?

System grzewczy Red Snake jest zasilany energią elektryczną, co często rodzi obawy przed kosztami użytkowania. Mówi się, że „ogrzewanie elektryczne jest drogie” co jest prawdą, ale w przypadku ogrzewania konwekcyjnego – opartego o grzejniki ścienne. System Red Snake sprawia, że do zapewnienia Tobie komfortu cieplnego potrzebujesz nawet 50% mniej energii niż systemy konwekcyjne.

Sprawność systemu to ponad 99%

Komfort cieplny w niższej temperaturze

Sterowanie temperaturą z dokładnością do 0,1ºc

Zasilanie energią elektryczną produkowaną przez instalację fotowoltaiczną

Co

zyskujesz?

ZDROWIE

optymalna wilgoć idealny komfort przyjazny alergikom

WYDAJNOŚĆ

tani w inwestycji oszczędny w użytkowaniu superwydajny

KOMFORT

bezawaryjny bezobsługowy łatwy w sterowaniu