fbpx

O nas

Dostarczamy optymalne rozwiązania

Niezależnie od tego czy jako inwestor indywidualny mierzysz się z wezwaniem związanym z wyborem systemu grzewczego, źródła OZE, magazynu energii, systemu SMART HOME zarządzającego całością lub jako przedstawiciel Biznesu działasz w wymienionych branżach, misją Red Snake, jest dostarczyć Ci optymalnych rozwiązań, być Twoim doradcą i Partnerem.

business people shaking hands together

Red Snake powstał w 2014 roku w odpowiedzi na szybko rosnące zapotrzebowanie rynku związane z wejściem w życie ustawa o Odnawialnych Źródłach Energii, dającej konsumentom możliwość realnego korzystania z energii słonecznej i rozwój między innymi fotowoltaiki. 

Model biznesowy Red Snake zakładał zachęcanie zarówno przedsiębiorców jak i klientów indywidualnych do magazynowania energii słonecznej w sezonie letnim i wykorzystywania jej do ogrzewania mieszkań. To, co na Zachodzie i w Skandynawii stosowane było już wówczas od lat, nareszcie mogło zaistnieć także w Polsce. Red Snake zdecydował się jako jedna z pierwszych firm wprowadzić na rynek innowacyjny system oparty o folie grzewcze wykorzystujące podczerwień. To bezawaryjne praktycznie rozwiązanie, potwierdzone 25 letnią gwarancją posiada bardzo wysoką sprawność bliską 100%. Tak wysoko skuteczność folii wynika przede wszystkim z braku strat przesyłowych ciepła, w przeciwieństwie do konwekcji lub tradycyjnych sposobów ogrzewania. System nie wymagający konieczności wydzielania przestrzeni na jednostki grzewcze, kotłownie, grzejniki i pozbawiony wielu inne elementów standardowych rozwiązań, w połączeniu dodatkowo z własną instalacją fotowoltaiczną błyskawicznie zyskał ogromne zainteresowanie wśród inwestorów. 

 

Poza foliami grzewczymi oraz instalacjami fotowoltaicznymi, Red Snake wspiera swoich Klientów i partnerów biznesowych także w zakresie szerokorozumianego magazynowania energii, rozwiązań dedykowanych elektromobilności a także technologii inteligentnego zarządzania wymienionymi systemami.  

Od pierwszego dnia funkcjonowania Red Snake, jednym z ważniejszych strategicznych celów jest dbanie o zrównoważony rozwój i troska o środowisko w każdym aspekcie działalności. Oferowane przez Red Snake systemy i rozwiązania projektowane są tak, aby nie tylko zapewnić Klientom komfort użytkowania, wysoką sprawność, oszczędność, bezpieczeństwo energetyczne i ekonomiczne ale jednocześnie minimalizować ślad węglowy. 

Takie proekologiczne podejście firma rozwija także poza bezpośrednią biznesową działalnością będąc od 2019 roku Partnerem Fundacji Czyste Powietrze oraz współorganizowanego przez nią Szczytu Klimatycznego Togetair. Celem Fundacji i prowadzonych przez nią działań jest głównie inicjowanie i wprowadzanie pozytywnych zmian na poziomie świadomości społecznej w zakresie ekologii i ochrony środowiska.

Red Snake jest także członkiem Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie.