fbpx

Sterowanie foliami grzewczymi

Termostat przewodowy WiFi z ekranem LCD NVT 10 - dwu czujnikowy

NVT 10 WiFi to zaawansowane i jednocześnie bardzo proste w obsłudze urządzenie przeznczone dla nawet najbardziej wymagających użytkowników. Dzięki funkcji programowania termostat NVT 10 WiFi pozwoli w wygodny sposób dopasować temperaturę pomieszczenia do potrzeb osób w nim przebywających, z uwzględnieniem dnia i godziny, zarówno z poziomu bezpośrednio panelu urządzenia jak i za pośrednictwem dedykowanej aplikacji mobilnej.

Termostat jest także wyposażony w dwa czujniki temperatury odpowiedzialne za pomiar temperatury pomieszczenia (powietrzny) oraz podłogi (NTC).

Najważniejsze cechy termostatu to:

 • dotykowe przyciski,
 • podświetlany ekran z możliwością zmiany jasności po wygaszeniu dla 3 poziomów natężenia: pełnego, połowy i całkowitego wygaszenia.
 • możliwość programowania tygodniowego,
 • ustawianie temperatury z dokładnością co 0,5°C,
 • 2 czujniki temperatury.

NVT-10 WiFi posiada białą mleczną szybkę przednią oraz białe podświetlenie ekranu.

termostat przewodowy wifi nvt 10 dwu czujnikowy 2
termostat przewodowy wifi nvt 10 dwu czujnikowy 4

Najważniejsze funkcje urządzenia:

 • tryb ręczny (manualny) – pozwalający ustawić żądaną temperaturę i utrzymać ją bez względu na inne czynniki,
 • tryb programu tygodniowego – pozwalający zaprogramować temperaturę dla dowolnego dnia tygodnia i godziny,
 • tryb wykrywania otwartego okna – zapobiegający zbędnym stratom ciepła,
 • zabezpieczenie przed dziećmi poprzez blokadę ekranu,
 • zdalne sterowanie za pośrednictwem WiFi,
 • podtrzymanie ustawień przy utracie zasilania – urządzenie zapamięta zaprogramowane ustawienia użytkownika w trakcie przerwy w zasilaniu,
 • czytelny i duży wyświetlacz LCD, z prezentacją wszystkich niezbędnych informacji i ustawień, z 3 trybami natężenia wyświetlania,
 • tryb wakacyjny – utrzymujący stałą temperaturę w zadanym okresie,
 • funkcja zapobiegająca zamarzaniu – termostat w trybie stand by pilnuje ustawionej minimalnej temperatury.

Funkcja programowania termostatu pozwala dostosować temperaturę dla dowolnego dnia i godziny. Programowanie odbywa się  w trybie 5+1+1, dzięki czemu w łatwy sposób możemy ustawić konkretną temperaturę od poniedziałku do piątku i osobno na każdy z pozostałych dni. Dodatkowo w ciągu każdego z cykli temperatura może zmieniać się automatycznie nawet 6 razy, w zależności od ustalonych godzin. Dzięki temu użytkownik zapewnia sobie nie tylko wyższy komfort i wygodę, ale również ma możliwość obniżenia rachunków za ogrzewanie – nasz system grzewczy pracuje tylko wtedy, kiedy jest to potrzebne.

Możliwość sterowania termostatu za pośrednictwem sieci WiFi pozwala nam na korzystanie ze wszystkich funkcji urządzenia bez konieczności wprowadzania zmian ręcznie, praktycznie z dowolnego miejsca na świecie. Wystarczy pobrać darmową aplikację Tuya Smart z Google Play lub iOS Store.

Termostat NVT 10 WiFI sprawdzi się również jako element Smart Home dzięki możliwości połączenia go z Amazon Alexą lub Asystentem Google.

Dla poprawnego działania sterowania termostatem NVT 10 przez Internet, niezbędny jest router z dostępem do sieci, pracujący w technologii 2,4 GHz.

Tryb wakacyjny

Jego aktywacja umożliwi nam ustawienie stałej temperatury podczas gdy nie będzie nas w domu. Tryb ten uruchamiamy kilkoma kliknięciami bez konieczności zmiany programu i ustawień termostatu. Tryb wakacyjny uruchomiany jest na okres od 1 do 30 dni. Po max 30 dniach termostat wróci do poprzedniego trybu pracy.

Funkcja otwartego okna

Przy włączonej funkcji otwartego okna, termostat będzie wykrywał spadek temperatury poniżej ustawionego poziomu. Jeżeli takie zdarzenie nastąpi, wówczas ogrzewanie zostanie wyłączone na określony czas. Po jego upływie tego, termostat powróci do ostatniego trybu pracy.

Funkcja zapobiegająca zamarzaniu:

Jest aktywna gdy na ekranie termostatu wyświetla się charakterystyczny symbol płatka śniegu. Wówczas termostat w trybie stand-by będzie pilnować ustawionej temperatury. Do tego celu urządzenie wykorzystuje dwa czujniki temperatury – powietrzny i podłogowy NTC