fbpx

Magazyny energii

Posiadasz już fotowoltaikę lub planujesz jej instalację i chciałbyś zoptymalizować proces produkcji oraz użycia energii, po przez zwiększenie autokonsumpcji? Magazyn energii dla realizacji tego celu jest jednym z ważniejszych czynników sukcesu. 

W Red Snake dostarczamy najbardziej inteligentne, ekonomiczne i zrównoważone systemy magazynowania energii dla domów i firm. Nasze produkty przechowują energię słoneczną i niedrogą energię elektryczną z sieci, pomagając zaoszczędzić pieniądze, a Ty pomagasz chronić środowisko.

Tak jak w przypadku instalacji fotowoltaicznych, dobór i propozycja konkretnego magazynu energii poprzedzona jest każdorazowo szczegółową analizą potrzeb inwestora. Zachęcamy do kontaktu z naszymi doradcami, którzy w precyzyjny sposób pomogą określić, które produkty będą dla Ciebie najlepsze i uwzględnią Twoje indywidualne wymagania.

Schemat działania systemu magazynowania energii:

  1. Energia elektryczna wyprodukowana przez fotowoltaikę trafia do inwertera.
  2. Inwerter dostarcza energii aktywnym w danym momencie urządzeniom.
  3. Nadwyżka wyprodukowanej energii wprowadzana jest do magazynu. Gdy zużycie energii w obiekcie będzie wyższe od produkcji bieżącej, magazyn zasili pracujące w danym momencie odbiorniki.
  4. Po wykorzystaniu w całości energii znajdującej się w magazynie i przy niepracującej fotowoltaice, budynek zasilany będzie z sieci.
cropped image hands are using tablet with home devices controlled applications screen

Zalety magazynów energii

Niezależność Energetyczna

współpraca magazynu z instalacją fotowoltaiczną oraz zgromadzona w nim wyprodukowana energia zapewni Ci niezależność i bezpieczeństwo, zarówno podczas bieżącego użytkowania, jak i podczas nieoczekiwanych przerw w funkcjonowaniu sieci zewnętrznego dostawcy.

Bezpieczeństwo

magazyny energii posiadają szereg zabezpieczeń, chroniących przede wszystkim przed zwarciem i przeciążeniem. Bardzo ważną, standardową funkcją jest backup zabezpieczający system na wypadek przerw w dostawie energii sieciowej.

Funkcjonalność

kompaktowe rozmiary pozwalają wkomponować urządzenie w dowolną przestrzeń obiektu.

Żywotność

technologia stosowana w proponowanych przez nas rozwiązaniach gwarantuje minimum kilka tysięcy cyklów ładowania, przy zachowaniu nie mniejszej niż 90% pojemności. To przekłada się nawet na 30 lat okresu eksploatacji!