Różne etapy budowy a decyzja o Red Snake – 4 scenariusze

Wielu inwestorów podejmuje decyzję o systemie grzewczym Red Snake już na etapie projektowania domu. Co jednak zrobić w sytuacji kiedy rozpoczęliśmy już przygotowania do montażu innego ogrzewania? Poniżej opisujemy najpopularniejsze scenariusze, z którymi spotykamy się na co dzień.  Podpowiadamy, co robić oraz o czym pamiętać na różnych etapach realizacji inwestycji, by oszczędzić pieniądze i uniknąć niepotrzebnych utrudnień.

System Red Snake to nowoczesne ogrzewanie, które jest zarówno oszczędne, jak i wygodne. Folie grzewcze montowane są w podłodze lub w suficie i dostarczają do pomieszczeń równomierne przyjemne ciepło, którym sterować można za pomocą termostatu lub aplikacji w smartfonie. Rozwiązanie to zdobywa coraz więcej zwolenników, którzy doceniają fakt, że nie muszą dokładać do pieca czy zyskują dodatkowe pomieszczenie w swoim domu.

Co trzeba wiedzieć o systemie Red Snake w kontekście etapu budowy?

Przygotowaliśmy krótki poradnik ze scenariuszami, z którymi spotykamy się najczęściej. Wierzymy, że pomogą rozwiać pewne wątpliwości lub rozjaśnią proces instalacji systemu grzewczego Red Snake.

  1. Planuję budowę domu i szukam nowoczesnego ogrzewania

Bardzo często zgłaszają się do nas osoby, które są dopiero na początku drogi poszukiwań idealnego ogrzewania dla siebie. To dobry sposób na to, by w odpowiednim czasie zdobyć informacje o systemie grzewczym Red Snake, a wszystkie formalności związane z budową rozpoczynać, uwzględniając już ogrzewanie foliami grzewczymi w projekcie. W takim przypadku, zanim ogrzewanie Red Snake zostanie zainstalowane, może minąć od kilku do nawet kilkunastu miesięcy potrzebnych np. na rozpoczęcie budowy. Inwestor ma więcej czasu, by zastanowić się, czy wybrać ogrzewanie sufitowe czy podłogowe. Warto wcześniej podpisać umowę w celu rezerwacji terminu montażu ogrzewania.

UWAGA: Jeśli planujesz budowę domu szkieletowego, masz mniej czasu na działania i podjęcie decyzji. Budowa trwa bowiem krócej niż w przypadku domu tradycyjnego, dlatego wszelkie przygotowania i montaż zaplanować trzeba dużo wcześniej.

Na tym etapie, większość inwestorów decyduje się także na śledzenie naszych profilów na Facebooku czy Youtube, by regularnie otrzymywać nowinki ze świata nowoczesnych technologii czy terminów spotkań  i dni otwartych w domach pokazowych Red Snake.

2. Mam już projekt z innym ogrzewaniem – moja budowa rusza lada dzień

Pod względem oszczędności, to również bardzo dobry moment na to, by zdecydować się na folie grzewcze Red Snake i „ostatni dzwonek”, by bez kosztów wprowadzić zmiany dotyczące systemu grzewczego w projekcie. Wtedy też unikamy zbędnych wydatków,  takich jak: zakup kaloryferów czy wybudowanie komina.

Na tym etapie warto zastanowić się nad sposobem instalacji folii, które mogą być montowane zarówno w formie ogrzewania podłogowego, jak i w suficie. Często doradzamy inwestorom model mieszany – by w części domu zastosować instalację podłogową, a w części sufitową.

3. Jestem w trakcie budowy

Rozpoczęte prace budowlane nie dyskwalifikują możliwości wyboru folii grzewczych Red Snake. Natomiast ostatnim dogodnym momentem zmiany decyzji jest etap wykonania instalacji elektrycznej.

UWAGA: Trzeba pamiętać o tym, że system grzewczy Red Snake to ogrzewanie elektryczne. Ważne jest  więc dostosowanie przyłącza energetycznego i wykonanie dedykowanej instalacji.

Czasami zdarza się, że w inwestycji zostały już wykończone podłogi i łatwiej jest zamontować folie grzewcze w suficie i podwiesić sufit. Nie wpływa to w żaden sposób na komfort cieplny. Tego typu ogrzewanie działa jak słońce, wytwarzając równomierne i przyjemne ciepło, a dodatkowo generuje oszczędności na etapie montażu.

4. Kupiłem dom istniejący i planuję gruntowny remont

W przypadku domów z rynku wtórnego, ważne jest odpowiednie sprawdzenie i przygotowanie budynku. By jak najlepiej zaspokoić potrzeby cieplne domowników, należy najpierw wykonać audyt energetyczny, który potwierdzi m.in.: szczelność domu i występowanie mostków termicznych, przez które ciepło może „uciekać”.

Osoby planujące taką inwestycję, zapraszamy do obejrzenia wywiadu z naszym Klientem, Panem Pawłem, inwestorem z województwa zachodniopomorskiego. Zdecydował się on nie tylko na folie grzewcze Red Snake, ale także na połączenie instalacji z panelami fotowoltaicznymi w istniejącym domu o wielkości 250 m2 powierzchni użytkowej.

 

W przypadku pytań lub zainteresowania wyceną, zapraszamy do wypełnienia formularza kontaktowego. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

24 maja 2023

Program dofinansowania mikroinstalacji fotowoltaicznych

Informujemy, że kolejny piąty nabór wniosków o dofinansowanie w programie priorytetowym „Mój Prąd” (MP5) został uruchomiony w dniu 22.04.2023 r....
17 marca 2023

System grzewczy Red Snake – idealnie zaprojektowany

System grzewczy Red Snake to rozwiązanie które zapewnia między innymi: Oszczędność miejsca – system Red Snake nie wymaga kotłowni, co...
9 marca 2023

Co warto wiedzieć porównując folie grzewcze?

Porównujesz dostępne na rynku folie grzewcze? Zastanawiasz się jaki parametr jest najważniejszy i jaki ma wpływ na działanie, trwałość, niezawodność,...
21 lutego 2023

Test szczelności

Czym jest test szczelność? Czy warto poddać swój dom takiemu “badaniu”? Jak usługa ta może pomóc Ci oszczędzić pieniądze? Zacznijmy...